"Cudze chwalicie, swego nie znacie"

Dnia 3 października uczniowie klas V z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę. Nie jechali jednak wielu kilometrów, a poszli do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Virga” w Drogoszewie.

Założył je pan Marcin Wiśniewski - absolwent naszej szkoły. Miejsce bliskie, a jak niezwykłe… - przekonali się o tym w ciągu całodniowego pobytu.

Uczniowie wysłuchali wykładu na temat sów i mieli okazję pogłaskać płomykówkę, która znosiła to z wielką cierpliwością. Potem wybrali się do lasu, aby zobaczyć w plenerze na czym polega praca ornitologa. Mieli okazję sprawdzić to na własnej skórze.

Atrakcji było wiele. Piątoklasiści karmili zwierzęta, m.in. kozy, owce, kucyki; zajadali kiełbaski pieczone w ognisku, lepili z gliny sowy.

Żal im było opuszczać to przyjazne gospodarstwo. W planach mają kolejną wizytę, ponieważ nie skorzystali jeszcze ze wszystkich propozycji właściciela na wyjątkową naukę poprzez zabawę.