WYCIECZKA ROWEROWA NA WRZOSOWISKA

Dnia 26 września 2012 r. klasa I a wraz z wychowawczynią panią Marzeną Romanowicz oraz mamą jednego z uczniów z klasy panią Danutą Tarnożek wybrała się na wycieczkę rowerową na wrzosowiska w pobliżu Mostówki.

Przewodnikiem całej wyprawy był pan Jerzy Sitek. Wyruszyliśmy o 8 rano spod szkoły. Trasa prowadziła przez Rybienko Leśne, a potem wzdłuż krawędzi lasu do Tumanka, skąd do Mostówki dojechaliśmy starą częścią szosy prowadzącą do Warszawy i wygodną drogą lokalną wzdłuż S8. Następnie żwirówką dotarliśmy do rozległej przestrzeni porośniętej przez wrzosy. Później wspięliśmy się na punkt widokowy skąd można dojrzeć najwyższe budowle Wyszkowa. Tutaj odpoczęliśmy i ruszyliśmy dalej. Odwiedziliśmy siedzibę i miejsce pracy rzeźbiarza Leona Gruzda. Niebywałą atrakcją wycieczki była dziupla, w której zmieściło się 9 uczniów. Następnie leśna droga doprowadziła nas do nadleśnictwa Drewnica w pobliżu gajówki Fidest. Tam rozsiedliśmy się wygodnie, rozpaliliśmy ognisko i usmażyliśmy kiełbaski. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.