Zakończenie roku szkolnego w szkole w Skuszewie

24 czerwca dzieci ze Szkoły Filialnej w Skuszewie uroczyście zakończyły rok szkolny 2015/2016 i powitały wakacje. O godzinie 9:00 pani kierownik Krystyna Augustynik powitała przybyłych na uroczystość gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i oczywiście dzieci. W tym roku gościliśmy wychowawcę świetlicy środowiskowej panią Barbarę Kalisz. Następnie podziękowała wszystkim rodzicom i nauczycielom za współpracę, podsumowała roczną pracę uczniów, odczytała nazwiska laureatów konkursów szkolnych i gminnych oraz wręczyła nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce.

Nagrody otrzymali następujący przodownicy nauki:

Z klasy I: Wiktor Czubkowski, Julia Góralewska, Wiktoria Góralewska, Zuzia Góralewska i Kornelka Michalska.

Z klasy II: Weronika Dzięcioł, Oliwier Gołębiewski, Klaudia Karp, Oliwka Łoś i Karolinka Sawera.

Z klasy III: Sergiusz Łoś, Dominika Suchenek i Kacper Wiński.

Książkę otrzymał także ksiądz Łukasz Krawczyk Uśmiech€“ na pamiątkę pracy w Szkole Filialnej w Skuszewie. Ksiądz dostał powołanie do nowej parafii i opuszcza niestety naszą placówkę.

Po części oficjalnej po raz ostatni na naszej scenie, przed całą społecznością szkolną, wystąpiła klasa trzecia, która po wakacjach rozpocznie naukę w różnych wyszkowskich szkołach. Trzecioklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni Moniki Dryi (która też w nowym roku szkolnym rozpocznie pracę w innej placówce) przedstawili między innymi inscenizację, w której szkolny duszek Szkolaczek, Globus i Tablica zastanawiają się, co tu zrobić, żeby nie było wakacji. Na szczęście mądre Słoneczko wytłumaczyło im, że „czasu na naukę, czasu na wakacje, starczy doskonale”. Nie zabrakło też wierszy, piosenek oraz tańca, przy którym mogli pobawić się wszyscy przybyli na naszą szkolną uroczystość. Zebranych porwała też pożegnalna piosenka „finałowa” zaśpiewana na melodię „Mamma Mia” zespołu ABBA. Padło też wiele ciepłych i wzruszających słów podziękowań i życzeń. Pani kierownik życzyła uczniom i pani Monice wielu sukcesów w nowych szkołach.

Na zakończenie wszyscy uczniowie odebrali od swoich pań świadectwa, a najmłodsi  dyplomy ukończenia oddziału przedszkolnego i udali się na zasłużony odpoczynek. Tylko klasa trzecia została trochę dłużej, aby skosztować owoców i tortu przygotowanego przez rodziców.