PRZEDSTAWIENIE W TEATRZE KAMIENICA

14 marca 2016 roku klasy drugie były w Teatrze Kamienica na przedstawieniu Tytus, Romek i A'Tomek. Akcja spektaklu rozpoczyna się w pracowni wielkiego wynalazcy, profesora T'alenta, gdzie pojawia się niespodziewany gość – szympans Tytus. Naukowiec wpada na pomysł, by go uczłowieczyć, ale wszystkie podejmowane próby kończą się niepowodzeniem. Wówczas profesor postanawia sięgnąć po nietypowe środki i wezwać na pomoc dwóch harcerzy, Romka i A'Tomka. Ich zadaniem będzie wymyślenie sposobu na uczłowieczenie rozbrykanego szympansa. Podczas podróży wannolotem przez Paryż i Londyn dzielni harcerze postanowią postawić na uczłowieczenie poprzez uplastycznienie. Tytus, zapalony do tego pomysłu próbował stać się artystą.

Spektakl jest połączeniem zwariowanego poczucia humoru zaczerpniętego z komiksów oraz wątków edukacyjnych związanych ze sztuką. Uczniowie dowiedzieli się czym w sztuce jest abstrakcja, kontrast oraz horyzont. Inscenizację dopełniała oryginalna muzyka łącząca nowoczesny hip-hop z klasycznymi piosenkami harcerskimi.

Po dużej dawce kultury, przyszedł czas na zabawę. Udaliśmy do CENTRUM ZABAW KOLORADO. Tam dzieci dały upust swojej energii. Szalały, wspinały się, zjeżdżały, nurkowały w basenie z kolorowymi kulkami Po dwóch godzinach zmęczone, ale szczęśliwe musiały opuścić to wspaniale miejsce. Ostatnim punktem wycieczki był Mc Donalds. Uczniowie samodzielnie zamawiali, płacili i odbierali zakupione dania. Zachowywali się odpowiedzialnie, kulturalnie i odpowiednio.

Wycieczka była udana i dostarczyła wielu wrażeń. Należy dodać, że w wycieczce uczestniczyli Rodzice uczniów klasy 2a w znaczny sposób przyczynili się do zorganizowania wycieczki. Dziękujemy i liczymy na dalszą  współpracę.

Wychowawczynie: E. Delak, A. Deluga