WYCIECZKA KLAS IV-VI NA KASZUBY

W dniach 08-11 czerwca 2015 r. uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce przygotowanej przez Biuro Podróży FOKUS z Warszawy.

W programie wycieczki znalazły się:

• największa depresja Polski w Raczkach Elbląskich
  • Huta szkła artystycznego w Olsztynku
  • Europejskie Centrum Solidarności im. L. Wałęsy w Gdańsku
  • Skwer Kościuszki w Gdyni
  • molo w Sopocie
  • Muzeum Wisły w Tczewie
  • Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich
  • Centrum Kultury Kaszubskiej w Szymbarku
  • Zamek w Gniewie
  • Starówka w Toruniu
  • Twierdza Toruń Fort IV

Uczniowie zwiedzali najciekawsze miejsca Kaszub, Trójmiasta, Torunia, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, lekcji języka kaszubskiego, zwiedzali skansen wsi kaszubskiej, obejrzeli widowisko „Wakacje z duchami” i najdłuższą deskę świata, uczyli się robienia węzłów marynarskich, śpiewali szanty oraz zwiedzali Fort IV w Toruniu pod opieką pruskiego żołnierza.

Biuro podróży zapewniło uczestnikom świetne warunki noclegowe i pyszne posiłki w Villi „Leśne Ustronie” w Lubiszewie. W przeddzień wyjazdu uczniowie bawili się na dyskotece.

Wycieczka należała do bardzo udanych. Uczniowie jak zwykle byli zdyscyplinowani, za co często chwalili ich zarówno przewodnicy jak i pilot wycieczki. W drodze powrotnej wszyscy otrzymali toruńskie pierniki w nagrodę za dobre zachowanie i świetną atmosferę.

Liczymy na to, że w przyszłym roku wyjedziemy na kolejną, równie wspaniałą wyprawę po Polsce.

Opiekunki wycieczki: A.Malińska–Gajda, E.Podolak, D.Dąbkowska