JAK PIORUNY ZOSTAŁY STRAŻAKAMI, CZYLI DZIEŃ DZIECKA W OSP W GULCZEWIE

Pierwszy dzień czerwca 2015r. przywitał nas słońcem i uśmiechami dzieci od samego rana. Grupa Szczęśliwych PIORUNÓW z IIa wyjechała na wycieczkę do Gulczewa. Strażacy pod przywództwem Pani Katarzyny Kamienieckiej zaprezentowali  uczniom cały profesjonalny sprzęt do ratowania ludzi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, zadawały pytania, przebierały się, dotykały, obserwowały i wręcz podziwiały poszczególne elementy, detale, części np. różnych strojów, maszyn, sprzętu ratowniczego. Oczywiście ogromne zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, do którego strażacy pozwolili  każdemu dziecku wejść i usiąść za kierownicą, ale również sztandar i kronika jednostki OSP z Gulczewa roznieciła w maluchach ciekawość. Uczniowie dowiedzieli się jak niebezpieczna i ważna jest praca strażaków. Zrozumieli czym jest odwaga i odpowiedzialność. Usłyszeli o bezsensie ryzyka i  zbyt dużej pewności siebie. Odczytali kilka złotych myśli, przyświecających bohaterom przed akcjami… Zobaczyli wszystko z bliska i naprawdę!

Po części edukacyjnej wszystkie dzieci otrzymały słodką niespodziankę i oczywiście kiełbaski z grilla. Ale to nie koniec miłych zdarzeń, bo nieoczekiwanie dla wszystkich pojawili się w Gulczewie rodzice, którzy odśpiewali dzieciom kilka piosenek z dzieciństwa i wręczyli swoim ukochanym Pioruńskim Skarbom zabawki i lody.

To był wspaniały i udany Dzień Dziecka PIORUNÓW, pełen Wielkiej Miłości i doskonałej inteligentnej zabawy, który mamy nadzieję, że pozostanie w ich sercach i pamięci na długo.

Kochamy Was Piorunki jedne! (nie tylko od święta!)

Wychowawcy:

Katarzyna Agata Czechowska