WYCIECZKA W SZKOLE W SKUSZEWIE

15 maja uczniowie i nauczyciele Szkoły Filialnej w Skuszewie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszy punkt programu stanowiła wizyta w Teatrze Baj, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Wraz z doktorem, który rozumiał mowę zwierząt wybraliśmy się w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż na Czarny Ląd. Zafascynowani śpiewem, tańcem i wykorzystanymi technikami teatralnymi (m.in. lalki, maski, teatr cieni), śledziliśmy losy bohaterów: doktora, kaczki Dab-Dab, papugi Polinezji, psa Jipa i prosiątka Geb-Geb, które ciągle przypominało, że jest jeszcze takie malutkie.

Następnie wyruszyliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie umówieni byliśmy na grę terenową „Cztery żywioły”. Ogród Łazienkowski przywitał nas przepięknym widokiem, śpiewem ptaków i wspaniałym zapachem kwitnących bzów. Paw zaprezentował nam swój piękny ogon, a wiewiórki niemal jadły nam z ręki. Gdy już nasyciliśmy wzrok pięknem przyrody, panie Edukatorki wręczyły nam mapki oraz naklejki i ruszyliśmy na poszukiwanie ukrytych w ogrodzie symboli czterech żywiołów: wody, ognia, powietrza i ziemi.
Żywioł wody odnaleźliśmy w rzeźbach wyobrażających rzeki Bug i Wisłę oraz Neptuna, żywioł ognia symbolizowały zegary słoneczne, ziemi – rzeźby lwów, a powietrza – rzeźba orła. Każde odnalezione miejsce zaznaczaliśmy, przyklejając na mapce odpowiednią naklejkę.
Poszukując symboli zobaczyliśmy Starą Pomarańczarnię, Biały Domek i oczywiście Pałac Na Wyspie. Usłyszeliśmy też wiele ciekawostek na temat tutejszej przyrody.
Wycieczka bardzo się udała – pogoda i humory dopisały. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia majowych Ogrodów Łazienkowskich.