"TA ZIEMIA OD INNYCH DROŻSZA..."

15 maja uczniowie klasy IIIa odwiedzili bibliotekę szkolną. Spotkanie było kolejnym – po wielkim czytaniu wierszy J. Tuwima w klasach 0-III oraz prezentacji wierszy J. Porazińskiej i J. Ratajczaka przez „PIORUNY” z kl. IIa – z cyklu spotkań z poezją przez wielkie P”.

„Ta ziemia od innych droższa…” – takie motto przyświecało zmaganiom naszych trzecioklasistów, a treść prezentowanych wierszy pięknie oddawała miłość, przywiązanie do ziemi ojczystej wśród uczniów klasy trzeciej. Utwór: Kochasz Ty dom, rodzinny dom?” poruszył niejedno malutkie serce i wprowadził podniosły nastrój. W konkursie wzięło udział 10 uczniów, którzy pięknie prezentowali wybrane wiersze, nagradzane gromkimi brawami.

I miejsce zajęły: Olga Jankowska i Aniela Reluga, drugie: Karolina Brejnak, a trzecie: Luiza Kwapień. Wszyscy otrzymali dyplomy i słodycze.

Takie niezwykłe lekcje, jak ta dzisiejsza, dają magiczną moc i wiarę w to, że potrafimy kształtować w młodych sercach i umysłach miłość do naszej „małej i wielkiej ojczyzny”.