PODRÓŻUJĄCA FILHARMONIA W SZKOLE W SKUSZEWIE

22 kwietnia dzieci ze Szkoły Filialnej w Skuszewie gościły pana Marcina Jóźwika – muzyka i założyciela firmy „Largo – podróżująca filharmonia”.
Artysta przygotował dla dzieci koncert muzyki klasycznej połączony z zabawą inspirowaną metodami wychowawczymi Carla Orffa i Weroniki Sherborne. Dzieci więc nie tylko mogły z uwagą i w skupieniu wysłuchać granych przez muzyka na keyboardzie lub trąbce utworów Fryderyka Chopina, ale też w sposób aktywny – bawiąc się, klaszcząc, dyrygując i pisząc” palcem po plecach kolegi – uczestniczyć w koncercie.

Dzięki podróżującej filharmonii uczniowie zapoznali się między innymi z takimi utworami naszego sławnego kompozytora jak: Polonez A-dur, Walc Es-dur, Etiuda c-moll (Rewolucyjna) czy Życzenie G-dur.

Na zakończenie występu odbył się konkurs zręcznościowej gry na klawiszach.
Wszyscy byli oczarowani grą artysty i brali aktywny udział w zabawach.
Myślimy, że nie będzie to nasze pierwsze i ostatnie spotkanie z podróżującą filharmonią i jeszcze nie raz i nie dwa wybierzemy się w muzyczną podróż z panem Marcinem.