PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SZKOLE W SKUSZEWIE

20 marca był bardzo niezwykłym dniem w Szkole Filialnej w Skuszewie. Najpierw obserwowaliśmy częściowe zaćmienie słońca, co wywołało wiele emocji zarówno wśród młodszych jak i starszych uczniów. A następnie, z Panną Marzanną, ruszyliśmy wszyscy razem na powitanie Wiosny. (Marzannę, dzień wcześniej pod kierunkiem pani Renaty Góralewskiej, wykonali uczniowie klasy I tylko i wyłącznie z materiałów ekologicznych).
Dzieci poniosły ten symbol zimy w barwnym korowodzie, z zamiarem wysłania jej daleko do morza.
I tu zdarzyła się rzecz niesamowita. Kiedy już staliśmy nad wodą, okazało się, że Marzanna nie jest już wcale zimową złą panną, ale najprawdziwszą Panią Wiosną ubraną w zieloną pelerynę z kolorowymi wstążkami. Cóż było robić? Zanieśliśmy Panią Wiosnę do szkoły wznosząc radosne okrzyki: „Żegnaj zimo! Witaj wiosno!”