38. EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO

11 marca 2015 roku 41 uczniów stanęło do rywalizacji w ramach 38. edycji Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Nasze gimnazjum reprezentowała młodzież klas trzecich: Maciej Kopytowski, Bartosz Kukwa i Bartłomiej Ciok. Eliminacje gminne odbyły się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie...

W kategorii klas gimnazjalnych wystąpiło dziesięcioro uczestników. Komisja oceniająca m.in. kulturę mowy, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny nie przyznała pierwszego miejsca. Uczniowie naszego gimnazjum zajęli najwyższe pozycje – Bartosz Kukwa II miejsce, Maciej Kopytowski III, natomiast Bartłomiej Ciok otrzymał wyróżnienie. Należy dodać, iż chłopcy musieli przygotować po dwa utwory literackie. Uczestnicy pracowali pod okiem nauczycielki języka polskiego – pani Małgorzaty Chibowskiej. Eliminacje powiatowe odbędą się 25 marca 2015 roku  w Wyszkowie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za awansowanie do eliminacji wyższego szczebla.