"DZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA" W SZKOLE W SKUSZEWIE

12 marca był w Szkole Filialnej w Skuszewie „Dniem Zdrowego Odżywiania”. Dzieci z wszystkich klas, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, własnoręcznie przygotowały różne zdrowe pyszności. Zeróweczka” i uczniowie klasy II z pysznych jabłek, gruszek, winogron, mandarynek, pomarańczy, kiwi, śliwek i bananów, zrobili wspaniałe koreczki i szaszłyki owocowe. Dzieciaki z klasy I siekały i kroiły kapustę, pomidory, paprykę, ogórki, szczypiorek i koperek na witaminową sałatkę, w której nie zabrakło także kukurydzy. Uczniowie klasy III podjęli się ambitnego zadania stworzenia z jajek, rzodkiewek, paptyki, szczypiorku i majonezu – myszek i jeżyków.

Gdy pyszności były już gotowe, a stanowiska pracy wysprzątane, wszyscy spotkaliśmy się przy wspólnym stole, aby delektować się smakiem tych zdrowych i pełnych witamin przysmaków.

Dania były tak smaczne, że błyskawicznie znikały ze stołu i z talerzy. Dzieci nie oszczędziły nawet sałaty, służącej do dekoracji myszek i jeżyków – i ona została ze smakiem zjedzona.

Przygotowywanie i oczywiście zjadanie smakołyków było dla dzieci tak dużą frajdą, że już dopytują się o datę następnej uczty.