PASOWANIE NA CZYTELNIKA

„WITAJCIE W ŚWIECIE BAJEK”

To już kolejne przyjęcie do grona czytelników naszych pierwszoklasistów. Uczniowie pilnie uczyli się trudnej sztuki czytania i pisania, aby samodzielnie czytać książki. Dopiero wówczas mogą zostać pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

I właśnie dzisiaj –18 lutego 2015 roku – nadszedł ten dzień. Odświętnie ubrani uczniowie klas Ia i Ib zjawili się o godzinie ósmej w bibliotece Zespołu Szkół „Rybienko Leśne”. A tam czekali już na nich członkowie aktywu bibliotecznego i bibliotekarz – pani Aniela Szczepańska. Po przywitaniu wszystkich gości przybyłych na pasowanie, uczennice z klasy Vb przeniosły wszystkich w zaczarowany, bajkowy świat. Pojawiały się w nim różne postacie, które uczniowie klas pierwszych rozpoznawali bezbłędnie. Również z rozwiązaniem „bibliotecznych zagadek” nie było najmniejszych problemów. Po przedstawieniu próśb książki i wskazaniu potrzeby szanowania książek można było przystąpić do najważniejszego momentu uroczystości – pasowania każdego ucznia na rycerza książki.

Miłym akcentem było wręczenie „pierwszakom” książek i wspólne wykonanie piosenki z uczennicami z klasy Vb: Weroniką Deptułą, Weroniką Kozłowską, Wiktorią Matusik, Mają Racką, Zosią Siembor, Dominiką Wiśniewską.