ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W SKUSZEWIE

Dnia 1 września uczniowie wraz z rodzicami i nauczyciele Szkoły Filialnej w Skuszewie spotkali się w miejscowej kaplicy, aby uroczystą Mszą Św. zainaugurować rok szkolny 2014/2015. Po nabożeństwie, celebrowanym przez Proboszcza Parafii Kamieńczyk księdza Kazimierza Sztajerwalda, wszyscy udali się do budynku szkoły.

Pani Kierownik Krystyna Augustynik serdecznie powitała zebranych, a szczególnie gorąco dzieci, które pierwszy raz przekroczyły mury naszej szkoły. Następnie przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i, jak co roku, poświęciła także kilka słów mijającej kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Głos zabrał także radny i sołtys wsi Skuszew pan Wojciech Rojek. Przekazał radosną nowinę o mającej się niebawem rozpocząć modernizacji szkolnego placu zabaw i złożył najlepsze życzenia uczniom, rodzicom i radzie pedagogicznej. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas na krótkie spotkanie organizacyjne, w czasie którego przypomniane zostały zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie lekcji i podczas przerw oraz w drodze do i ze szkoły.