WITAJ SZKOŁO czyli NOWOROCZNE POSTANOWIENIA

Startuje nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół RYBIENKO LEŚNE po wakacjach wracają do ławek, a nauczyciele po urlopie do pracy. Czas przestawić się z rytmu wakacyjnego na rytm szkolny.

Uczniowie na początku każdego roku szkolnego obiecują, że będą się systematycznie uczyć i mieć lepsze oceny. Czego chcą dla siebie nasi uczniowie na początku nowego roku szkolnego?

- W tym roku inaczej podejdę do nauki, będę więcej pracował  powiedział Igor, uczeń klasy drugiej z podstawówki.

- Mam zamiar zdobyć świadectwo z wyróżnieniem, zastanawiam się czy dam radę – martwi się Julka, która w tym roku kończy szkołę podstawową.

- Moim jedynym marzeniem jest abym na koniec miała takie same oceny jak w pierwszej klasie gimnazjum – mówi Magda, która idzie do drugiej klasy gimnazjum.

- Uczyć się od początku – powiedział Piotrek z klasy piątej.

- Mieć 5 z polskiego i angola.

- Przeżyć lekcje z matmy i starać się o 4, choć to fizycznie niemożliwe.

- Zmienić się wewnętrznie i zewnętrznie.

Etc. etc.

Tak mówili nasi uczniowie 1 września 2014. Noworoczne postanowienia poprawiają nastrój, a planowanie poprawy i sukcesów wiąże się z nadzieją na lepszy nowy rok szkolny 2014/2015.

I tego wszystkiego życzymy naszym wspaniałym Uczniom – niech Wasz zapał nie zamieni się w słomiany, a obietnice poprawy ocen lub zachowania nie staną się tylko obietnicami. Trzymamy za WAS kciuki i życzymy wytrwałości w dążeniu do celów, które teraz sobie założyliście, nie zapominajcie o nich przez cały rok!

POWODZENIA MŁODZI PRZYJACIELE!

:) Wasi Nauczyciele i Wychowawcy :)