SPOTKANIE Z POLICJĄ

Dnia 4 września 2014 r. w szkole podstawowej odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z przedstawicielami Policji.  Główną tematyką, którą poruszali policjanci było bezpieczeństwo naszych uczniów w najszerzej pojętym zakresie. Największy nacisk położono na kwestie związane z ruchem drogowym, lecz nie zabrakło również innych wątków.

Dzieci powtórzyły sobie wiedzę dotyczącą przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego poruszania się po drodze, bezpiecznego podróżowania z rodzicami, ale również właściwych zachowań w autokarze, którym dojeżdżają do szkoły. Policjanci przypomnieli także jak ważne i niezbędne są odblaski, w które powinni być zaopatrzeni wszyscy piesi poruszający się w obszarze niezabudowanym. Podczas zadawania pytań omówiono wiele nurtujących dzieci spraw np. czy można przejeżdżać rowerem po przejściu dla pieszych, pytano też czy broń, którą mieli przy sobie policjanci jest prawdziwa lub czy wielu jest ludzi, którzy są złoczyńcami… Z powyższego wynika, że spotkanie było interesujące i ważne dla dzieci. Wzmocniło w nich poczucie bezpieczeństwa i pokazało policjantów  stróżów prawa z całkiem innej  serdecznej i ciepłej strony.