KURS PIERWSZEJ POMOCY W SZKOLE W SKUSZEWIE

16 czerwca, jak co roku przed wakacjami  uczniwie klas I-III wzięli udział w Programie Ratujemy i Uczymy Ratować, którego autorem jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Najpierw dzieci obejrzały film instruktażowy, w którym Doktor Kręciołek uczył zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Następnie uczniowie, pod kierunkiem koordynatora programu – pani Renaty Góralewskiej, ćwiczyli wszystkie etapy udzielania pierwszej pomocy: sprawdzanie przytomności, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, układanie w pozycji bocznej ustalonej, wykonywanie oddechów ratowniczych i ucisków klatki piersiowej na fantomach. Uczniowie poważnie podeszli do problemu ratowania życia i z wielkim zaangażowaniem, w miarę swoich sił i możliwości, podejmowali próby resuscytacji.