PRZEDSZKOLE W SZKOLE

W poniedziałek, 16 czerwca br. do naszej szkoły przyszły z wizytą przedszkolaki. Grupa starszaków – Niedźwiadki z Niepublicznego Przedszkola „Bezpieczny Przedszkolak w Rybienku Leśnym wraz ze swoją Panią – Joanną Jastrzebską-Falba odwiedziły klasę Ia. Spotkanie było bardzo miłe i serdeczne. Dzieci wyraźnie przypadły sobie do gustu.

Na początku, aby przełamać lody  pierwszaki  pięknie przeczytały swoim młodszym kolegom opowiadanie  pt. „Po drugiej stronie tęczy”, potem w grupach  z nowymi kolegami wspólnie rysowano ilustracje do tekstu. Następnie chóralnie odśpiewano refren piosenki pt. „Tęcza”. A na koniec przedszkolaki bez żadnych zahamowań zatańczyły pląs pt. „Idziemy na spacerek”. Szybko i odważnie  jak na Pioruny przystało dołączyli  do nich pierwszoklasiści. Działo się, oj działo ;-)

Spotkanie okazało się bardzo przyjemne i zbyt krótkie, dlatego umówiliśmy się na ciąg dalszy w przyszłym tygodniu. Klasa Ia zaprezentuje wtedy wystawę plastyczną, której współtwórcami byli ich młodsi przyjaciele, a maluchy, czyli starszaki ;-) z przedszkola na pewno znów nas czymś zaskoczą… :-)

Czekamy z niecierpliwością!