DZIEŃ MATKI I DZIECKA W SKUSZEWIE

W słoneczny ranek, 5 czerwca, uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie razem ze swoimi mamami, młodszym rodzeństwem i nauczycielami (około 80 osób) wyruszyli na piknik z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.

Atrakcji dla dzieci i mam nie zabrakło. Na początku najmłodsze dzieciaki jeździły na kucyku. Następnie jedna z mam, pełniąc rolę woźnicy, zapraszała uczestników pikniku na przejażdżkę bryczką po okolicy. W przepięknej leśnej scenerii odbyły się też zabawy i pełne emocji zawody sportowe, w których brały udział mamy ze swoimi pociechami. W zawodnikach obudził się duch współzawodnictwa. Drużyny wykazały się dużą sprawnością w przekazywaniu piłki, napełnianiu pojemników wodą na czas oraz powożeniu zaprzęg.

W cieniu sosen uczniowie i grupa 0 zaprezentowali przygotowane wcześniej programy artystyczne dla swoich kochanych mam.
Po zabawach i konkursach na świeżym powietrzu wszyscy z apetytem zjedli słodycze i kiełbaski upieczone w ognisku.