NASZE OBCHODY 25 LAT WOLNOŚCI

4 czerwca mija rocznica pierwszych wolnych wyborów w Polsce. Z tej okazji w naszym gimnazjum uczniowie biorą udział w wielu działaniach. Już niedługo odbędzie się rozstrzygniecie konkursu plastycznego i fotograficznego pt. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Młodzież przygotowuje się również do udziału w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej. Niektórzy pokusili się nawet o napisanie własnych wierszy. Na godzinach wychowawczych odbywają się projekcje filmów i pogadanki, które wprowadzają w tematykę i zachęcają uczniów do rozmów z rodziną, wspomnień z tamtych lat. Na zajęciach historii uczniowie biorą udział w tzw. „Lekcjach wolności” przypominających o ważnych wydarzeniach, które doprowadziły do wyborów w 1989r. Dnia 4 czerwca delegacja uczniów gimnazjum weźmie udział w miejskich obchodach 25 lat wolności w Wyszkowie.