POLICJANCI W SZKOLE W SKUSZEWIE

22 maja do naszej szkoły zaproszeni zostali pracownicy komendy w Wyszkowie, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa w domu, w szkole, na ulicy oraz właściwego korzystania z Internetu.

Pani  N. Siatkowska – inspektor zespołu do spraw nieletnich ipatologii oraz starszy posterunkowy D. Wroczyński, przedstawili uczniom zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu, poruszania się po drogach, a także korzystania z pojazdów mechanicznych przez coraz młodsze dzieci. Z powodu zbliżających się wakacji szczególną uwagę zwrócili na to, aby dzieci korzystały z kąpieli tylko pod opieką dorosłych. Uczulał również dzieci na zachowanie ostrożności w kontaktach z obcymi osobami. Zachęcał do zgłaszania na policję aktów przemocy w szkole i w domu. Na zakończenie uczniowie obejrzeli wyposażenie samochodu policyjnego.