CELEBROWANIE SZCZEGÓLNEGO ŚWIĘTA WOLNOŚCI

W związku ze zbliżającą się 25 rocznicą przeprowadzenia pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce Biblioteka Pedagogiczna w Wyszkowie zorganizowała konkurs recytatorski poezji patriotycznej, poświęcony Naszej Małej Ojczyźnie – Mazowszu oraz ojczyźnie w szerszym znaczeniu – Polsce. Konkurs miał na celu nie tylko celebrowanie szczególnego Święta Wolności, ale również ukazanie piękna języka polskiego w twórczości Cz. Miłosza, Wł. Broniewskiego, J. Tuwima, C. K. Norwida a także budzenie uczuć patriotycznych poprzez refleksję nad losami Polski.

W zmaganiach krasomówczych uczestniczyło trzynaścioro uczniów z podwyszkowskich gimnazjów. Należy stwierdzić, że poziom był bardzo zróżnicowany, jeśli chodzi o zdolności recytatorskie.

Uczniowie naszej szkoły Maciek Kopytowski (kl.IIA) oraz Bartosz Kukwa (kl.IIB)  przepięknie zaprezentowali przygotowane wiersze. Maciek w mistrzowski sposób  oddał  rewolucyjny charakter utworu Juliana Tuwima „Do prostego człowieka”. Bartosz z kolei  prezentacją wiersza Czesława Miłosza „Ballada Mazowiecka” przeniósł nas do cudownych krajobrazów mazowieckich.

Serdecznie gratulujemy obydwu recytatorom i pragniemy poinformować, że Maciek Kopytowski otrzymał wyróżnienie.