Wtorkowe zabawy z chemią

Dnia 8 listopada 2011 roku klasa III a Zespołu Szkół „Rybienko Leśne” Gimnazjum nr 3 pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Romanowicz i pani Katarzyny Urbanowskiej brała udział we wtorkowych zabawach z chemią.

Podzieleni na kilkuosobowe grupy, ubrani w fartuchy, okulary ochronne i rękawiczki uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia chemiczne. Były to: samoorganizacja grafitowa, żywa piana, tajemniczy balon, chromatografia sączkowa, galwanometria domowa, tęczowa reakcja, superlepka ciecz i ogrody chemiczne.

Warsztaty prowadzili doktoranci Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Koordynatorem warsztatów jest pani doktor Agnieszka Siporska. Miła, przyjazna atmosfera sprzyjała nauce i pracy. Zajęcia przybliżyły uczniom chemię jako naukę doświadczalną. Czuli się niczym studenci chemii.