DNI ODKRYWANIA NOWYCH MOŻLIWOŚCI CZYLI KONCERT MAŁEGO SZYMUSIA

28 i 29 stycznia to dni poszukiwań i odkrywania nowych dróg. Działamy zgodnie z zasadą, że wszystko jest możliwe, a każdy cel jest blisko, wystarczy tylko ręką sięgnąć. Tak właśnie odkryliśmy w naszej szkole wielki talent muzyczny...

Uczeń klasy Ia, Szymon Wiśniewski postanowił zademonstrować szkolnym przyjaciołom: uczniom i nauczycielom swoją pasję – efekty nauki gry na fortepianie.

Koncert odbył się w sali nr 4, gdzie stoi nastrojone pianino, natomiast audytorium stanowili uczniowie klasy IIa – gospodarze „auli” oraz klasy Ia – przyjaciele z ławy szkolnej. Po wysłuchaniu siedmiu utworów fortepianowych, zagranych bezbłędnie na dwie ręce, w sali zaległa cisza a potem zerwała się burza oklasków. Publiczność po prostu szalała – wszyscy byli zaskoczeni, zszokowani,  Z A C H W Y C E N I!!!  A Szymuś skromnie się ukłonił, uśmiechnął i... udowodnił wszystkim rówieśnikom, że warto „szlifować” swoje wyjątkowe predyspozycje.

Po tym występie komentarze słuchaczy były szczere i przychylne. Np. Stella z IIa powiedziała, że „ją zatkało”, a Michał z tej samej klasy stwierdził, że „nie wiedział jak się zachować”... :-)

Szymuś pokazał nam, że każdy musi głęboko zastanowić się i odkryć swój własny talent, pracować nad nim i nieustannie się rozwijać. Jeśli nie wiesz od czego zacząć – skorzystaj z prostego schematu:

–  rozpiera Cię ciekawość w danej dziedzinie,

–  nauka staje się przyjemnością,

–  tworzysz sobie kolorowy łańcuch inspiracji,

–  szybko się uczysz i widzisz postępy,

–  przepełnia Cię siła napędowa do dalszych działań,

–  masz ochotę stale się rozwijać w danym obszarze,

–  rodzi się MISTRZ!

Dziś, MISTRZEM był Szymon Wiśniewski,

jutro, w innej dziedzinie możesz być TY!

Na szukanie nowych MOŻLIWOŚCI nigdy nie jest za późno. Przyszedł czas, aby sięgnąć po niezwykłe wyzwania. Poszukaj więc czegoś dla siebie. Czegoś, co da Ci energię i siłę do działania.

Wzruszeni  i również zainspirowani do odkrywania swoich talentów ;-)

Katarzyna A. Czechowska i Krzysztof Gajewski,

Beata Paruszewska i Joanna Skaryszewska