WIGILIA W SKUSZEWIE

W Szkole Filialnej w Skuszewie ostatni dzień przed przerwą świąteczną był dniem wyjątkowo uroczystym. Uczniowie klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawców – pani M. Dryji, D. Kupiec i R. Góralewskiej – wspólnie zajęli się przygotowywaniem wigilijnego stołu. Na stolikach położono sianko, rozłożono białe obrusy, serwetki i świąteczne stroiki.

Równocześnie w swojej klasie przy wigilijnym stole zasiadły dzieci z „0”-ki ze swoja panią K. Augustynik. Rodzice przygotowali dla nich prawdziwą wieczerzę wigilijną z kapustą z grzybami, pierogami, rybą, makowcem itp. Mamy zadbały o wyjątkową dekorację origami.

Kolejnym punktem tego wyjątkowego dnia było spotkanie z rekolekcjonistą O. Zdzisławem Szymczychą SSCC kapelanem w Loretto, któremu towarzyszyli księża parafii Kamieńczyk – ksiądz proboszcz Kazimierz Sztajerwald i ksiądz Łukasz Krawczyk. Po krótkiej katechezie, ksiądz Łukasz przeprowadził quiz sprawdzający wiedzę uczniów na temat świąt Bożego Narodzenia. Na koniec spotkania odczytał też fragment Pisma Świętego, wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie najlepsze życzenia.