KONKURS KOLĘD W SKUSZEWIE

17 grudnia uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie prezentowali swój talent wokalny w Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.
Przegląd Kolęd i Pastorałek to konkurs odbywający się cyklicznie w naszej szkole od wielu lat. Organizatorem konkursu był ksiądz Łukasz Krawczyk – nauczyciel religii. Pod jego kierunkiem dzieci z „Zerówki” oraz uczniowie klas I, II i III przygotowywali się do występu już od kilku dni...

Konkurs, wraz z księdzem, poprowadziła pani kierownik Krystyna Augustynik. Uczestników konkursu oceniało jury, w skład którego weszli: przewodniczący – ks. Łukasz, członkowie: obecni i byli nauczyciele naszej szkoły – pani R. Góralewska, pani D. Kupiec i pani B. Kalisz oraz przedstawicielki Rady Rodziców – pani K. Markowska i pani A. Korc-Baj.
Uczestnicy przeglądu musieli sprostać wysokim wymaganiom konkursowym. Oceniani byli za dokładną znajomość tekstu kolędy, zgodność z melodią, właściwą dykcję, ciekawą interpretację i aranżację artystyczną, odpowiednio dobrany strój lub przebranie oraz śmiałość i odwagę w wykonaniu.
Jury, po wysłuchaniu wszystkich utworów, udało się na naradę. Po burzliwej dyskusji przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce – Sylwia Gołaś, kl. III,
II miejsce – Patrycja Korc, kl. II,
III miejsce – Daria Oliasz, kl. II,
Wyróżnienia – Mateusz Skrzypek, kl. III; Igor Durka, kl. III i Klaudia Karp, „Zerówka”.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze i przywołał nastrój zbliżających się świąt. Na koniec członkowie jury zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Do śpiewu dołączyli się wszyscy uczniowie.