ANDRZEJKI W SKUSZEWIE

28 listopada uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie mieli możliwość poznania swojej przyszłości.W tym dniu odbyła się bowiem zabawa andrzejkowa.

Na początek Wróżka – pani Danuta Kupiec – wręczyła każdemu uczestnikowi zabawy grosik, który miał być darem w zamian za spełnienie się wróżby. Następnie zaczęła się wesoła zabawa przy skocznej muzyce przeplatana konkursami i wróżbami. Dzieci, z nadzieją na pomyślną wróżbę, wybierały ulubione kolory, losowały cyfry i kubki z przepowiedniami, kim będą w przyszłości. Dla niektórych, trudnym zadaniem okazało się odkrycie wróżby umieszczonej w baloniku. Dużo radości i śmiechu wywołał konkurs z jedzeniem ciastek ptysiowych bez pomocy rąk. Po jego zakończeniu uczestniczki przypominały św. Mikołaja. Wiele emocji sprawiło też dzieciom wróżące pudełko wędrujące z rąk do rąk w rytmie muzyki. Do zabaw włączali sie również rodzice uczniów. Nie zabrakło także wróżby dla szkoły, którą wylosowała pani kierownik. Okazało się, iż miała szczęśliwą rękę. Z wróżby wynikało, że w najbliższej przyszłości przy naszej szkole zostanie wybudowany basen i sala gimnastyczna. Przepowiednia ta spotkała się z dużym aplauzem uczniów, rodziców i nauczycieli.

Na zakończenie wszystkie dzieci czekała jeszcze jedna miła niespodzianka – słodki poczęstunek.

Czas na wesołej zabawie upłynął bardzo szybko. Teraz pozostaje już tylko cierpliwie czekać na spełnienie się wróżb.