Uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie

Co roku uczniowie ze szkoły w Skuszewie biorą udział w zajęciach proponowanych przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Wyszkowie. Tym razem wychowankowie Danuty Kupiec i Renaty Góralewskiej odwiedzili wyszkowską bibliotekę dwunastego listopada. Zajęcia pod tytułem ,,Etno zakątki – mieszkańcy Ameryki Północnej” w ciekawy sposób poprowadziła pani Kamila Wasilewska.

Na początku spotkania pani Kamila opowiedziała zebranym o surowym klimacie Arktyki i warunkach życia Inuitów. Następnie przeprowadziła dla trzech grup quiz, który miał na celu sprawdzenie, która grupa zapamiętała najwięcej wiadomości. Wszystkie trzy grupy otrzymały piękne Odznaki Młodego Inuity w kolorze złotym, srebrnym lub brązowym, zależnie od ilości zdobytych punktów z quizu. Potem wszyscy chętnie włączyli się w zabawy ruchowe. Kolejnym celem lekcji bibliotecznej było poszerzenie wiedzy na temat Indian i wykonanie kolorowego pióropusza. Uczniowie z dużym zaangażowaniem kolorowali, wycinali i kleili papierowe elementy pióropuszy. Wszystkie dzieci były zadowolone z efektów swej pracy, a zajęcia w bibliotece bardzo im się podobały.