Święto Niepodległości w Skuszewie

Dzień 11 Listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W naszej szkole od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Uczniowie przygotowywali kotyliony, które z dumą prezentowali na swych galowych strojach. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

Punktualnie o godzinie 11:11 odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy ,,Rekord dla Niepodległej”. Następnie dzieci poprzez wiersze, prozę i piosenki patriotyczne opowiedziały o smutnych losach zniewolonej Polski. Dzięki bohaterstwie naszych przodków odzyskaliśmy wolność. Warto więc znać swoją historię, uczyć się, mówić poprawną polszczyzną, szanować przyrodę. Już mały patriota wie, że OJCZYZNA TO NASZ WSPÓLNY DOM.