Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej w Skuszewie

16 października w Szkole Filialnej w Skuszewie świętowano Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła pani kierownik szkoły witając gości: dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 - Pawła Delugę, radnego Rady Miejskiej - Wojciecha Rojka, który jak co roku przybył na tę uroczystość z bukietem pięknych, czerwonych róż, emerytowanych i ,,czynnych” nauczycieli oraz pracowników szkoły. Powitani zostali również rodzice, starsi uczniowie i najmłodsi – bohaterowie dzisiejszego święta...

Później Danuta Kupiec złożyła życzenia z okazji DEN, a drugoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Góralewskiej, przygotowali program pełen podziękowań i ciepłych słów wdzięczności skierowanych do nauczycieli.

Później nadszedł czas na pierwszaków, którzy recytowali, śpiewali i tańczyli. Nie było im łatwo, ponieważ nie zaprosili na swoje święto złej wróżki, a ona za karę zaczarowała ich w żółtodzioby. Na szczęście poradzili sobie z zagadkami i zadaniami, jakie postawiła przed nimi zła wróżka i zaklęcie zostało cofnięte. Zanim jednak to nastąpiło, dzieci musiały wykazać się znajomością symboli narodowych, ,,Mazurka Dąbrowskiego”, przepisów ruchu drogowego, zasad właściwego zachowania się w szkole, itp. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie. Największe wrażenie na wychowankach pani Danuty Kupiec wywarło pasowanie na uczniów. Z przejęciem patrzyły na ogromny ołówek, który pan dyrektor kładł im na ramieniu. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia uczniowie otrzymali piękne, kolorowe dyplomy z ołówkiem, a rodzice ufundowali niespodziankę w postaci słowniczków ortograficznych. Później spadł na dzieci deszcz cukierków, a była kierownik szkoły w Skuszewie przygotowała dodatkowe upominki. Prawdziwą niespodzianką były również nagrody za rzetelną pracę, jakie wręczył pan dyrektor -Paweł Deluga. Na zakończenie rodzice zaprosili na herbatę i pyszne domowe ciasto.