Kanapkowe przyjęcie w klasie II w Skuszewie

Kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat to bardzo ważna sprawa!

Drugoklasiści  sami zrobili kanapki. Wcześniej rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, m.in. o tym jak komponować całodzienny jadłospis,  jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym...

Uczniowie wiedzą, że zdrowa żywność, m.in.: woda mineralna, soki bez dodatku cukru, napoje bez konserwantów, przetwory mleczne, kanapki na bazie pieczywa pełnoziarnistego, sałatki i owoce są mile widziane w codziennej diecie, natomiast na liście  „produktów zakazanych” znajdują się: żywność typu fast food, słone i słodkie przekąski.   Dzieci uczą się,  dlaczego tak ważne jest śniadanie,  czym jest kultura spożywania posiłków  i higiena ich przygotowywania, rozwijają kreatywność i  wyobraźnię.

Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty, a wśród nich:  kolorowe warzywa,  pieczywo oraz prawdziwe masełko. Można śmiało powiedzieć, że zadanie zostało wykonane doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale także pięknie ozdobione i pełne witamin. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Na kanapkowe przyjęcie zostali zaproszeni uczniowie z kasy I. Trzeba dodać, że apetyt dopisywał każdemu dziecku. Takie kulinarne zajęcia dają mnóstwo radości, a dzieci je uwielbiają.

Nasi uczniowie otrzymują  produkty mleczne, warzywa i owoce w ramach programu "Szkoła z witaminką". Temat odżywiania jest podejmowany systematycznie w ramach szkolnego programu profilaktyki. Sposób odżywiania ma ogromny wpływ na funkcjonowanie dziecka  w szkole. Pamiętajmy, że wartościowe śniadanie daje siłę do nauki.

Wychowawca Renata Góralewska