"Ja potrafię piec"

Dnia 14 marca 2019 r. odbyła się Szkolna Akcja Charytatywna na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo”. Tym razem w to przedsięwzięcie włączyli się wolontariusze z klasy VI a: A. Wyszyńska, I. Wyszyński, K. Kozłowska, K. Tryc, W. Rozenek, B. Stachowicz, O. Godlewski, J. Wierzbicki, K. Rudnik, A. Ciok, A. Kamińska, L. Kwapień. Upieczone i przyniesione ciasta do sprzedaży, wzbogacone zostały wspaniałymi pucharkami z galaretką i bita śmietaną. Pomysł był trafiony bo rozeszły się błyskawicznie.

Bardzo dziękuję wam moi uczniowie oraz wam wspaniali rodzice, a w szczególności pani Ilonie Nowakowskiej za poświęcony czas i chęć pomocy innym.

Takie akcje charytatywne i społeczne uczą nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, integrują,uczą empatii, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

„Zaprawdę powiadam Wam cokolwiek uczyniliście

jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili”

(Mt 25, 40)

Aneta Palesa - katechetka