KONKURS PLASTYCZNY W SKUSZEWIE

Szkolny konkurs plastyczny to dodatkowa okazja, aby dzieci miały możliwość rozwijania swojego talentu i wyobraźni. Celem konkursu  „Warzywa i owoce to samo zdrowie” jest:
– rozwijanie zainteresowań plastycznych i inwencji twórczej dziecka,
– zwrócenie uwagi na wartości odżywcze warzyw i owoców,
– kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

W konkursie wzięło udział 13 dzieci z klas 0-I. Wykonane prace wyróżniają się bogatą techniką, starannością i pomysłowością. Wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci kredek i kolorowych notesów. Dziękujemy za udział.

Podczas podsumowania konkursu odbyła się krótka pogadanka na temat zdrowego odżywiania. Maluchy doskonale znają powód, dla którego trzeba pić zdrowe soki, jeść surówki, a na drugie śniadanie zabierać do szkoły pyszną kanapkę, zamiast słodkiej bułki. Pamiętajmy - 5 razy dziennie owoce i warzywa! Witaminy - to nasza broń przed chorobami!