Pierwszy Dzień Wiosny w Skuszewie

21 marca w szkole w Skuszewie było bardzo kolorowo, ponieważ wychowankowie przybyli na zajęcia ubrani w wiosenne stroje: dziewczynki włożyły sukienki w kwiaty, a chłopcy zielone bluzy. Niektórzy bardzo się postarali, aby wyglądać w tym dniu wyjątkowo. Wiosna zrobiła naszym maluchom niespodziankę i ukryła na boisku szkolnym zielone listki z literkami. Zadaniem dzieciaków było je odszukać. Po śniadaniu wyruszyły na poszukiwanie. Wszystkie dzieci chciały być szczęśliwymi znalazcami. Przeglądały każdy kącik i oglądały sprzęty, znajdujące się na boisku. Co jakiś czas rozlegał się radosny głos sygnalizujący, że kolejny listek został znaleziony. Po odszukaniu wszystkich elementów uczniowie ułożyli je i odszyfrowali zapisane na nich hasło – „Wiosna!”. Następnie grupa „0” i klasa I śpiewały piosenki dla Wiosny. Zrobiło się naprawdę wesoło. Pierwszy wiosenny dzień w szkole zakończył się kolorowaniem Marzanny.