Dzieci ze szkoły w Skuszewie w MGBP w Wyszkowie

W dobie komputerów, telewizji, Internetu coraz mniej czasu poświęca się książkom. W szkole w Skuszewie wiele uwagi poświęca się na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i uświadomienie dzieciom, że obcowanie z książką może sprawiać wielką przyjemność. W promowaniu czytelnictwa wspiera nas MGBP w Wyszkowie. 15 marca dzieci ze Skuszewa wzięły udział w spotkaniu na temat „Kolorowe potwory, czyli to i owo o emocjach”. Pani Beata Bryl w ciekawy sposób omówiła z dziećmi rodzaje pozytywnych i negatywnych emocji, jakie towarzyszą nam w życiu. Przygotowała dla dzieci kolorowanki oraz pomogła wykonać zakładki do książek. Następnie zaprosiła młodych czytelników do zabawy ruchowej. Na zakończenie odbyła się wycieczka do innych pomieszczeń biblioteki, m. in. czytelni, kawiarenki internetowej, wypożyczalni dla dorosłych. Pobyt w bibliotece dostarczył dzieciom wiedzy oraz pozytywnych przeżyć emocjonalnych i estetycznych. Organizatorem wyjazdu była wychowawczyni klasy I pani Renata Góralewska.