"Ja potrafię piec"

Wolontariusze z klasy VIIb: A. Bala, P. Borkowska, M. Rudnik, A. Reluga, O. Jankowska, J. Gut i A. Matusik dnia 7 marca 2019 roku włączyli się do Szkolnej Akcji Charytatywnej „Ja potrafię piec”.

Uczniowie wyczekują na ten dzień, by z jednej strony sprzedawać, z drugiej zaś kupować i pozyskiwać jak najwięcej środków na rzecz fundacji. I tym razem wspaniałe wypieki rozeszły się w tempie expressowym.

Tego dnia w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć panią Martynę Gardocką z Radia Nadzieja. Przeprowadziła Ona wywiad z rodzicami, uczniami i nauczycielami dotyczący naszej szkolnej akcji i współpracy z Fundacją Ewy Błaszczyk „Akogo”.

Kochani rodzice i wspaniali uczniowie, bardzo dziękuję za to, że zawsze można na Was liczyć. Macie wielkie serca i wrażliwe dusze. Pomoc, którą bezinteresownie dajecie, ofiarność i poświęcony czas jest wspaniałą lekcją dawania siebie innym.

Musimy zatrzymać się obok cierpiącego, bez względu na to kim jest.

To dar z nas samych.”

Aneta Palesa - katechetka