,,Elementarz młodego Patrioty” - spektakl teatralny w Skuszewie

Rok szkolny 2018/2019 jest czasem wyjątkowym - to ,,Rok Niepodległej”. Uczniowie ze szczególną uwagą poszerzają swoją wiedzę o polskiej historii. Przygotowali się do świętowania 11 Listopada - okrągłej, wyjątkowej, 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolejną okazją do utrwalenia tego ważnego wydarzenia była wizyta w naszej szkole aktorów teatru ,,Magik” z Białegostoku. W spektaklu pt. ,,Elementarz młodego Patrioty” poruszyli temat honoru, szacunku wobec Ojczyzny i dbałości o Nią. Dzieciaki zapoznały się z Józefem Piłsudskim, który opowiedział o organizowaniu Legionów. Ponadto odpowiedziały na pytania zawarte w wierszu Władysława Bełzy pt. ,,Katechizm polskiego dziecka”, przypomniały legendę o trzech braciach: Lechu, Czechu i Rusie, oraz nazwy stolic Polski i symbole narodowe. Wszystko to miało miejsce na tle biało-czerwonej dekoracji, na której widniała Syrenka Warszawska, Smok Wawelski i kontur naszego kraju,. Wybrane dzieci przyczepiały do niego widoki z największych miast Polski. Za aktywny udział w spektaklu wszyscy otrzymali biało-czerwone flagi. Przedstawienie teatru ,,Magik” to prawdziwa lekcja patriotyzmu.