Dzień Babci i Dziadka w Skuszewie

Dzień Babci i Dziadka na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń szkolnych. To uroczyste wydarzenie w tym roku odbyło się 25 stycznia. Na godzinę jedenastą przybyli z różnych stron Babcie, Dziadkowie oraz Seniorki wsi Skuszew, przedstawicielka OPS w Wyszkowie Katarzyna Kacpura oraz stale współpracujący ze szkołą radny i sołtys Skuszewa Wojciech Rojek. Kierownik szkoły Danuta Kupiec przywitała gości i złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Następnie na scenie pojawili się mali artyści z grupy ,,0”, wychowankowie pani Kupiec i z klasy I, uczniowie pani Renaty Góralewskiej. Chłopiec z zerówki recytował, m. in.: ,,My proszę państwa bardzo się boimy, czy w naszym występie się nie pomylimy...”, ale obawy były zbyteczne, bo wszystko pięknie się udało. Dzieciaki z obu grup wiekowych, wierszem, piosenką i tańcem dziękowali Babciom i Dziadkom za miłość i wychowanie rodziców. Zapewniali o swojej miłości do Babć i Dziadków, a uczniowie z klasy I zapewnili, że ich miłość będzie trwała zawsze. Seniorzy rodzin z dumą patrzyli na swoje wnuki. W niejednym oku zabłysnęła łza wzruszenia. Po występach goście poproszeni zostali do wspólnych zabaw z elementami humoru i współzawodnictwa. Ścigali się w obieraniu ziemniaków, odgadywali,, Jaka to melodia?”, wzięli udział w tańcu z mopem, teście znajomości męża i żony, itp. Po tych zmaganiach wszyscy zasiedli do stołów z herbatką i słodyczami, które zorganizowała opiekunka świetlicy środowiskowej pani Barbara Kalisz. Pyszne ciasta upiekły mamy dzieci z klasy I i zerówki.