:-) POLICJA w PODSTAWÓWCE :-)

Jak wszystkim wiadomo, nasza wspaniała szkoła często organizuje ważne i interesujące spotkania. Jedno z takich zajmujących wydarzeń dla uczniów w bieżącym roku szkolnym zrealizowaliśmy 17 października – była to wizyta przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Tego dnia maluchy z klas 0-3 już od samego rana z niecierpliwością czekały na zapowiedzianych gości. Pech chciał, że policjanci z przyczyn niezależnych, przesunęli spotkanie o godzinę. Nasi kreatywni uczniowie, oczyma wyobraźni już widzieli spektakularne i niebezpieczne akcje stróżów prawa, które opóźniły wizytę... i gdy funkcjonariusze przybyli do szkoły – dzieci odetchnęły... z ulgą.  :-)

Z dużym zainteresowaniem i uwagą wychowankowie uczestniczyli w prezentacji policjantów. Aktywnie odpowiadali na pytania, dodawali własne kwestie do głównego tematu, którym było bezpieczeństwo na drodze. Treści poruszane przez mundurowych były niezwykle ważne i istotne, szczególnie dla naszych uczniów, bowiem w naszej szkole, nawet w najmłodszych klasach są przecież dzieci, które każdego ranka same „podróżują” do szkoły. Mówimy tu o naszych znakomitych uczniach z Kamieńczyka, dojeżdżających codziennie autokarem szkolnym. Są to dzieci w wieku od 6 lat!!! Między innymi, dlatego sprawy bezpieczeństwa drogowego zawsze są dla naszej szkoły priorytetowe. Po wykładzie policjanci zrobili dzieciom niespodziankę  zaprosili całą grupę do wozu policyjnego. Każde dziecko mogło usiąść za „kółkiem” prawdziwego auta „drogówki”.

Ooo to była wielka frajda  niektórzy nauczyciele też mieli na to ochotę...

Po fantastycznym i radosnym spotkaniu z młodszymi dziećmi, funkcjonariusze udali się do klas starszych. Tam oprócz spraw bezpieczeństwa na drodze omówiono także kwestie zagrożeń w różnych sytuacjach. Rozwinięto wiele tematów i podano setki przykładów dotyczących wykorzystywania naiwności i ufności dziecka. Ostrzeżono uczniów przed czyhającymi pułapkami w sieci. Wzmocniono w naszych podopiecznych umiejętność asertywności, niezbędnej we współczesnej globalnej przestrzeni internetowej.

W spotkaniu wzięło udział dwoje przedstawicieli policji i ponad dwustu uczniów. Przebiegało ono w atmosferze pełnej pozytywnej energii i ogromnego entuzjazmu z jednoczesnym poszanowaniem munduru i zasad dobrego wychowania.

Uśmiech Nasi uczniowie jak zawsze nie zawodzą nikogo! Uśmiech