Wieczór andrzejkowy Skuszewie

W Szkole Filialnej w Skuszewie andrzejkowe wróżby są kultywowane od lat. W tym roku szkolna zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada. W godzinach popołudniowych w murach szkoły zgromadziły się dzieci i młodzież Skuszewa. Andrzejki to magiczny wieczór, a wszyscy ciekawi byli co przyniesie przyszłość. Z ciekawością poznawali swoje przyszłe zawody, imiona sympatii, wróżyli z kwiatów i kolorowych wstążek. Nie zabrakło również zabaw z odrobiną współzawodnictwa, np. jedzenia na czas ptysiowych obwarzanków, tańca w parach z balonem. Spotkanie andrzejkowe to także okazja do tanecznych szaleństw, w których świetnie integrowali się najmłodsi ze starszą młodzieżą. Uczestnicy chętnie brali udział we wróżbach, które przygotowała pani Basia Kalisz ze swoimi podopiecznymi ze świetlicy środowiskowej. Dopełnieniem świetnej zabawy był pyszny poczęstunek.