MALBORK-GDAŃSK-GDYNIA-SOPOT-KRYNICA MORSKA

4 dni spędzili aktywnie nad morzem uczniowie klas IV-VI.  11 czerwca o 6.30 ruszyli do Malborka. Po zwiedzeniu zamku i nabyciu niezbędnych dla każdego KRZYŻAKA akcesoriów wojennych, pojechali na Wyspę Sobieszewską, gdzie mieli nocleg. Ale zamiast odpoczywać udali się na powitanie Morza Bałtyckiego.

Kolejnego dnia popłynęli statkiem o ciekawie brzmiącej nazwie – Czarna Perła, do Westerplatte. Nie obyło się bez strzelaniny do innych pirackich szalup. Po powrocie na ląd zwiedzili m.in. Gdańską Starówkę, Katedrę NMP. Wieczorem kolejna wyprawa na plaże, tym razem połączona z moczeniem nóg w słonej wodzie i wykopkami (kreatywność  wycieczkowiczów nie znała granic).

Trzeciego dnia odwiedzili Gdynię, zwiedzili oceanarium, statek ,,Dar Pomorza”, ,,Błyskawicę”. Następnie udali się do Sopotu. Oczywiście nie mogło zabraknąć spaceru po molo i pozowaniu do zdjęć z morzem w tle. Wieczorem dyskoteka.

Ostatni dzień rozpoczęli od wysłuchania niezwykle ciekawej prelekcji o nadmorskim ptactwie i jego zwyczajach, w stacji ornitologicznej PAN.

W drodze powrotnej ostatni rzut oka na morze, krótki spacer po Krynicy Morskiej, zakup pamiątek i do domu.

Wrócili zadowoleni, pełni wrażeń, wesołych wspomnień.

Następnego dnia w szkole pytali: „Kiedy następna wycieczka”.