WYCIECZKA W SZKOLE W SKUSZEWIE

Deszczowa aura nie przestraszyła uczestników wiosennej autokarowej wycieczki. Przed ósmą rano, 27 maja, zwarci i gotowi uczniowie Szkoły Filialnej w Skuszewie stawili się przed szkołą.

Nad głowami rozciągały się szare chmury i straszyły deszczem. Ruszyliśmy w stronę Łomży – celu naszej podróży – zostawiając deszczowe chmury za sobą. Już w połowie drogi spotkaliśmy słońce, które towarzyszyło nam podczas jazdy.
Pierwszym punktem programu było obejrzenie w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży spektaklu „Piękna i bestia”. Dzieci były zachwycone poruszającymi się na scenie lalkami. Następnie odbyła się edukacja teatralna. Jeden z aktorów przeprowadził dla grupy dzieci profesjonalne warsztaty. Prowadzący w tak zabawny sposób udzielał instruktażu chętnym dzieciom, że widownia śmiała się do łez. Następnie obejrzeliśmy panoramę Łomży z tarasu widokowego i udaliśmy się na małe co nieco do restauracji Mc Donald's. Najedzeni i zadowoleni pojechaliśmy do malowniczo położonej miejscowości Drozdowo. W czasie podróży dzieci z zainteresowaniem przyglądały się mijanym gospodarstwom rolnym. W Drozdowie przywitał nas przewodnik, który oprowadził nas po dworku Lutosławskich prezentując salon dworski i trofea myśliwskie. Największe wrażenie wywołał niedźwiedź, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Dzieci z zachwytem oglądały też ptaki, ssaki i rośliny z Doliny Biebrzańskiej. Z zapartym tchem podziwiały też różnorodne ryby z pięciu kontynentów. Zaopatrzeni w przyrodnicze pamiątki wróciliśmy do domów.