To był strzał w dziesiątkę

Dnia 14 października uczniowie klasy III B i II A wraz z wychowawczyniami - panią Barbarą Filipiak i panią Małgorzatą Chibowską udali się do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie.

W Centrum Nauki byliśmy trzy godziny, podczas których zwiedziliśmy pięć galerii z 450 eksponatami. Zadziwiły nas zaawansowane technologie i multimedia oraz proste rozwiązania często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Odkrywaliśmy tajniki przyrody, fizyki, chemii, matematyki, człowieka i stworzonej przez niego cywilizacji. Nie sposób opowiedzieć o wszystkich wrażeniach. Każde stanowisko zadziwiało swoją niepowtarzalnością, raz prostotą innym razem poziomem techniki.

Największa kolejka ustawiła się do robota szkicującego portrety. Najmłodsi oblegali stanowisko symulujące trzęsienie ziemi, latający dywan. O tym, jak bardzo ciekawe jest Centrum Nauki "Kopernik" świadczy liczba zwiedzających. Przybywają tu zorganizowane grupy dorosłych, młodzieży, dzieci a także całe rodziny.

Uważamy, że jest to jedno z najbardziej interesujących miejsc, które należy odwiedzić, będąc w stolicy.