SP3 w PSP

17.05.2013r. uczniowie klas 0-3 naszej podstawówki uczestniczyli we wspaniałym i oryginalnym spotkaniu z bohaterami dnia codziennego – STRAŻAKAMI.

Zostaliśmy zaproszeni na Otwarte Dni Straży Pożarnej. Oprócz nas, były tam również dzieci z innych szkół Gminy Wyszków. Wizyta była niezwykle integrująca dla uczniów – wszyscy wspólnie brali udział w quizach, pokazach, konkursach, mini wykładach. Młodzież miała szansę wejść do zadymionego namiotu, trzymać w rękach wąż strażacki i polewać ewentualne zarzewie ognia, wejść do wozu bojowego, ćwiczyć na fantomie udzielanie pierwszej pomocy... Niektórzy dorośli np. dzielna nauczycielka Katarzyna Czechowska została nawet „uratowana” z płonącego mieszkania na trzecim piętrze i zwieziona w dół specjalnym „wysięgnikiem”.

Byliśmy więc w samym centrum dowodzenia i BARDZO BARDZO się nam wszystkim podobało.

Panowie strażacy odwiedzili  już naszą szkołę zimą – w związku z realizacją programu „Smok Mądragon”. Teraz, wielokrotnie podkreślali (oficjalnie – przez mikrofon!) jak mocno SP3 RYBIENKO LEŚNE przypadło im do serca. Było to niezwykle miłe i wzruszające.

Według kalendarza 17 maja jest Dniem Dziękowania.

Dziękujemy więc BOHATERSKIM STRAŻAKOM za wspaniale przygotowaną imprezę, ale DZIĘKUJEMY przede wszystkim, że narażają swoje życie i ratują innych w krytycznych sytuacjach!

A naszym WSPANIAŁYM UCZNIOM DZIĘKUJEMY za uśmiech i znakomite zachowanie na wycieczce.