MAMY ZWYCIĘZCĘ 36. KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Powoli staje się tradycją organizowanie 36. Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Cypriana Norwida w  Wyszkowie...

Już po raz trzeci uczniowie zespołu Szkół „Rybienko Leśne” odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w konkursie.

28.02.2013 roku komisja szkolna złożona z nauczycielek języka polskiego: p. Agnieszki Michalik i p. Małgorzaty Chibowskiej oraz pedagoga

szkolnego p. Doroty Mróz zakwalifikowała do etapu gminnego po 2 recytatorów w każdej kategorii wiekowej. Naszą szkołę reprezentowali:

uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 – opiekun A. Michalik

Oskar Góralewski kl. Va

Szymon Karp kl. Va

uczniowie Gimnazjum nr 3 – opiekun M. Chibowska

Bartłomiej Ciok kl. Ib gimnazjum

Szymon Kwiatkowski kl. Ib gimnazjum

Chłopcy recytowali utwory poetyckie polskich poetów m.in. Bolesława Leśmiana, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Etap gminny konkursu odbył się 15 marca 2013 roku o godz. 11:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Wyszkowie.

Gorąco gratulujemy Szymonowi Karp kl. Va który zdobył I miejsce swoją recytacją wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt.: „Strasna zaba. Wiersz dla sepleniących”, a także Oskarowi Góralewskiemu, który otrzymał tytuł wyróżnienia.

Trzymamy kciuki za Szymona 22 marca 2013 roku podczas etapu powiatowego 36. Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA!