Święto Niepodległości w klasie Ia

Dnia 8 listopada 2019 roku uczniowie klasy I a gościli Państwa Sabinę i Andrzeja Olszak – dziadków naszej koleżanki Amelki Purzyckiej. Pretekstem tej wizyty była zbliżająca się 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Spotkanie rozpoczęli najmłodsi członkowie rodziny – Amelka i Bronek, którzy należą do Związku Harcerstwa Polskiego. Zaprezentowali swoje mundury, emblematy oraz opowiedzieli wiele ciekawostek z życia zuchów i harcerzy.

Następnie Państwo Olszak, pasjonaci historii, w bardzo interesujący sposób przybliżyli uczniom najważniejsze fakty z dziejów narodu polskiego i jego dróg do wolności. Pierwszoklasiści poznali  sylwetki najwybitniejszych Polaków, układali rozsypani literowe oraz wypełniali karty pracy. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak eksponaty historyczne z czasów II wojny światowej.

Na zakończenie goście podarowali uczniom słodycze oraz białe i czerwone balony, dzieci zaś przygotowały dyplom z podziękowaniami.

Dziękujemy bardzo państwu Sabinie i Andrzejowi Olszak za wspaniałą lekcje patriotyzmu, a Pani Agnieszce Purzyckiej i Bronkowi za pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego spotkania!

Dorota Dąbkowska