Lekcja z policją

28 października w szkole w Skuszewie miała miejsce lekcja, którą poprowadziła dzielnicowa Skuszewa  mł. asp. Ewa Wykowska – Pet.  Pani policjantka na spotkaniu z dziećmi omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się  dzieci po drogach na wsi i w mieście, przypomniała również, jak należy zachować się w przypadku nagabywania przez nieznajomych. Okazało się, że nasi wychowankowie posiadają dużą wiedzę na omawiane tematy, ale przestroga  z ust policji na pewno sprawi, że będą ostrożniejsi.

Następnym celem zrealizowanym podczas tej niecodziennej lekcji było zapoznanie zebranych z zawodem policjanta. Uczniowie dowiedzieli się, na jakie interwencje wzywana są policja i co należy do jej obowiązków. Młodszy aspirant Ewa Wykowska – Pet  zademonstrowała  w co wyposażona jest podczas służby i jak wygląda jej dzień w pracy. Uczniowie wyraźnie zainteresowali się tym zawodem, bo kilku z nich zadeklarowało, że w przyszłości będą policjantami.

Na zakończenie pod fachowym okiem pani policjantki odbyły się ćwiczenia praktycznego przechodzenia przez jezdnię po pasach przed budynkiem szkoły.