Spotkanie z pielęgniarką – „Owocowe witaminki”

Dzieci znane są z tego, że grymaszą przy jedzeniu. Z pewnością nie jeden rodzic ma problemy z podawaniem dziecku warzyw, owoców i niektórych soków....

W naszej szkole  zwracamy uwagę na to jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie świeżych owoców i warzyw. Staramy się zachęcać dzieci do ich spożywania, w związku z tym wykorzystujemy wiersze, bajki, ilustracje, organizujemy pogadanki. W piątek właśnie dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła Pani pielęgniarka, która rozmawiała z dziećmi o roli owoców i warzyw w ich codziennej diecie. Podczas rozmowy dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat ukrytych w owocach i warzywach witaminach: C, A , B itp.

Na zakończenie dzieci odgadywały owocowe zagadki i wspólnie odśpiewały piosenkę „WITAMINKI”, po czym wykonały własne owocowe wydzieranki na klasową gazetkę.

wychowawca Renata Furtacz