Owocowe smakołyki – JEŻYKI

W tym tygodniu dzieci zajmowały się owocową tematyką „Idzie jesień… przez lasy i sad”, dlatego też w naszej sali nie mogło zabraknąć dzięki uprzejmości wspaniałych RODZICÓW  – owoców. Wszystkie dzieci już wiedzą, że owoce są nie tylko smaczne, ale i bardzo zdrowe, a ponadto można z nich stworzyć przeróżne ciekawe rzeczy.

Zaczynając zwyczajnie - od krojenia owoców - nikt się nawet nie spodziewał, że efekt finalny będzie tak zaskakujący… Bo już po kilkunastu minutach pracy, na stołach zaczęły pojawiać się „zwierzątka”. Początkowo trudno było je rozpoznać, ale dzięki naszym przedszkolakom sprawa szybko stała się jasna - to były jeżyki, ale nie takie zwyczajne, ponieważ na swych kolcach niosły same owocowe witaminki. Niestety nie pomieszkały w naszej sali zbyt długo, gdyż na ich „nieszczęście” smakowały równie wspaniale jak wyglądały.

wychowawca Renata Furtacz