Odwiedziny u Skrzatów

24 września uczniowie klasy II witali jesień w SKRZATOWIE, urokliwym miejscu położonym wśród lasów w pobliskich Lipinach k/ Grzegorzewa. Już sam początek wycieczki okazał się niezwykłą frajdą dla większości uczniów, ponieważ pierwszy raz w życiu jechali pociągiem. Pobyt w Skrzatowie to mnóstwo, często zaskakujących atrakcji...

Zwiedzaliśmy wioskę Skrzatów słuchając bajkowych opowieści pani Patrycji. Maleńkie stworki spotkaliśmy ukryte w korzeniach i konarach drzew. Zaciekawiły nas: hotel dla owadów, lecznica zwierząt, domek zielarki czy ścieżka wrażeń. Tyrolka, basen z piłkami, dmuchana zjeżdżalnia rozruszały nas do reszty.

W mini zoo, oprócz kucyków, królików, owieczek spotkaliśmy rzadko widziane w Polsce alpaki przybyłe z Peru.Mieliśmy okazję dotknąć ich mięciutkiego futerka. Wszędobylskie pieski i kotki to dopełnienie tego sympatycznego zwierzyńca.

Odbyliśmy również zajęcia plastyczne ozdabiając farbami płócienne torby, które zapewne przydadzą się na następną wycieczkę.

W tej leśnej scenerii kanapki od rodziców smakowały jak nigdy dotąd. Poczęstowano nas soczkiem i watą cukrową, która jeszcze bardziej osłodziła nam ten początek jesieni.

Uczniowie klasy II z wychowawczynią B. Paruszewską